Проекти з Писанкарства від Благодійного фонду Козицького на Великдень у Львові

19.04.2023

Проєкт «Ми і Світ» працює вже майже рік і основна наша місія - промоція українського сучасного мистецтва у світі. Мистецтво - це вид нашої культурної «зброї». Інформаційна, мовна та культурна війна - важливі складові, без яких перемога неможлива.

У передвеликодній час проєктом «Ми і Світ» Благодійного фонду Козицького було реалізовано 3 соціально-мистецькі проєкти з писанкарства:

- для дітей військовослужбовців та тих, хто віддав своє життя за Україну;

- для курсантів військових вузів;

- а також військових, які проходять лікування у госпіталі.

Для одного з військових, Андрія Логура, який потрапив у госпіталь з-під Бахмута (в якому воював один день і був важкопоранений), розпис писанки став провідником до одужання. З писанкою у руках його забрали на операційний стіл. Віримо, що успішна операція не обійшлася без писанкової магії!

Для діток, які лишилися без батька через війну, писанка була чимось важливішим, ніж просто малюнок. Це справжня сімейна традиція, яку, на жаль, цього року, зможуть втілити не всі.

Перший захід у Будинку офіцерів, курувала львівська писанкарка - Ярина Доманська, яка разом з помічницями навчала розпису діток.

На другій події американська писанкарка українського походження Софійка Зєлик, провела онлайн майстер-клас з писанкарства для курсантів прямісінько з Нью-Йорку.

Останній захід відбувся у госпіталі під кураторством Олени Гронської, військовослужбовці, які проходять лікування створили свої перші писанки.

У заходах брали участь майстрині, які допомагали учасникам, зокрема: Катерина Кемпа та Настя Кіт, організовували івенти Станіслав Васюрко та Устина Юзефів.

Мистецтво, може бути зброєю проти агресора, але подібно стихії води, може стати початком чогось прекрасного, та вилікувати тих, хто цього потребує!

Події були організовані Благодійним фондом Козицького.