Founder

“Чим більше грошей ви заробляєте, тим більше у вас можливостей допомогти іншим”

Зіновій Козицький

Зіновій Козицький — засновник найбільшої групи енергетичних компаній на Західній Україні - «ЕКО-ОПТІМА» та «ЗАХІДНАДРАСЕРВІС», які займаються як відновлюваною, так і традиційною енергетикою. До групи входять 24 компанії, в яких створено понад 1600 робочих місць.

eco-optima zakhidnadra nextbike

ЕКО-ОПТІМА можна вважати по праву флагманом зеленої енергетики в Західній Україні, оскільки саме ця компанія раніше за всіх реалізувала перші проєкти в цьому секторі. Ключовими напрямами діяльності ЕКО-ОПТІМА є розробка та впровадження відновлювальних екологічно чистих джерел енергії. Так, на теренах західного регіону компанією збудовано сонячні і вітроелектростаніції, загальною потужністю 160 мегават зеленої енергії. І зараз, під час війни, компанія продовжує свою роботу та збудувала нову 55 мегаватну вітроелектростанцію, яку вводить в експлуатацію разом із новими сонячними станціями.

Під керівництвом Зіновія Козицького з 2014 року однією із найпотужніших компаній на ринку енергетики України стала Група компаній ЗАХІДНАДРАСЕРВІС. Компанії цієї групи займаються геологічними пошуками та розвідкою вуглеводнів на території західного регіону. Незважаючи на розгортання масштабних військових дій в Україні, компанії Зіновія Козицького продовжують працювати та реалізовувати заплановані проєкти. Зокрема, під час війни відкрито нове родовище газу, продовжуються геофізичні та геологічні пошуки, тривають активні роботи з буріння свердловин та будуються нові трубопроводи.

В центрі уваги Зіновія Козицького також знаходяться питання продовольчої безпеки. У аграрному секторі, куди спрямовано значні інвестиції, вже завершено будівництво нової черги елеватора, загальною потужністю 22 тис. тонн зерна та запущено у роботу сучасний млин, потужністю 50 тонн борошна на добу.

Будучи прихильником ідеології «здорового способу життя» і продовжуючи ініціативи облаштування екологічного та культурного середовища великих міст України, Зіновій Козицький є одним із засновників першої в Україні мережі велопрокату NEXTBIKE та BIKENOW.

Зіновій Козицький також має активну громадянську позицію, віддаючи багато зусиль благодійності. “Благодійний фонд Козицького” створено під час війни для підтримки наших військових та зміцнення оборонного потенціалу країни.

Серед інших реалізованих ним благодійних проєктів привертають увагу участь у побудові гуртожитків Українського Католицького Університету, видавництво книг, оцифрування архіву митрополита Андрея Шептицького, допомога у боротьбі з Covid-19, допомога громадам Львівської області в облаштуванні об'єктів інфраструктури, підтримка історико-культурних закладів.