«Тривожний дзвін: День пам’яті» Арт-хепенінг від Влодка Кауфмана

24.02.2023

НАБАТ: роковини

Видиво-гепенінг Влодка Кауфмана до річниці повномасштабного вторгнення

24 лютого 2023 року у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відбулося спільне дійство “НАБАТ: роковини”.

Проєкт НАБАТ виник як протидія “синдрому звикання” до війни, як місце пам’яті і пригадування. Відкриття інсталяції, що на той момент зібрала 286 імпровізованих “дзвонів”, відбулося з нагоди Дня ЗСУ, 6 грудня 2022 року у Шевченківському гаю на давній дзвіниці з села Хоросно. Увесь цей час до НАБАТу додаються дзвони, і так триватиме до перемоги. До річниці їх стане 365.

У інсталяції використовуються не тільки канонічні дзвони і дзвіночки, а й усе, що може виконувати таку функцію: гільзи, кулі, розпиляні міни… Команда закликає всіх охочих до участі – так до НАБАТу додалися пам'ятні іменні дзвони "Дух", "Wolf" та "Артем" від дружин загиблих воїнів, гільзи від 103-ої бригади ТрО, джезва, привезена з Криму у 2014, та багато інших “дзвонів пам’яті”.

«Язики» дзвонів прикували до землі імпровізовані шнури-“розтяжки”, а вогонь окопних свічок, запалених запрошеними співучасниками акції, звільняли їх у певній почерговості, і дозволило пам’яті голосно звучати, плакати, калатати у НАБАТ. На завершення підсилені і підсвічені дзвони НАБАТу створили спільний медитативний простір для усіх присутніх.

Подія відбулась за підтримки БО “Благодійного фонду Козицького”.