Ексклюзивний показ українського мистецтва у Віллі Магістрале в Римі

21.10.2024

У жовтні завдяки співпраці Благодійного Фонду Козицького та Посольства України при Святому Престолі (Ватикан) у Римі відбулася знакова світська подія. На території Вілли Магістрале, урядової резиденції Суверенного Мальтійського ордена, що відкривається для відвідувачів лише двічі на рік, було проведено виставки одразу трьох українських митців.

Захід відбувся 21 жовтня з нагоди конференції до 15-річчя дружби України та Мальтійського ордену «Гуманітарна криза в Україні в умовах війни та підтримка Мальтійського Ордену». 

Місце проведення мистецького заходу в Римі має унікальну символіку. Як зазначає Христина Береговська, артдиректорка Фонду: «Вілла Магістрале відома тим, що, перебуваючи там, можна одночасно бачити три країни: бути на території Мальтійського ордену, стояти в Італії й водночас споглядати Ватикан». Цей престижний простір рідко використовується для мистецьких подій, і, як додає Христина, раніше там не проводилися виставки українських митців. Однак цього разу вдалося представити роботи одразу трьох українських художників: маріупольського фотографа Станіслава Іванова, миколаївського живописця Дмитра Молдованова та львівського митця Миколи Ступінського.

«Ми показали іноземним дипломатам та політикам виставку "Маріуполь. Втрачена велич" із серією художніх фотографій про знищені росіянами монументальні мозаїки Маріуполя, а також виставку живопису та графіки під назвою "Dangerous/Safe" від українських художників Миколи Ступінського та Дмитра Молдаванова», – розповідає Христина. Вона зазначає, що метою виставок було не лише ознайомлення дипломатичного світу з українським мистецтвом і розповідь про реалії, в яких опинилися мистецтво та митці під час війни, але й привернення уваги до ментального здоров'я українців. Зокрема, співробітники та волонтери Мальтійського ордену працюють із жінками, які втратили чоловіків на війні, а також із жінками полонених, надаючи психологічну підтримку дітям.

Закриту подію відвідали понад 250 відвідувачів, серед них кілька десятків іноземних дипломатів, представників духовенства та політики.