Підписано Договір між фондом Козицького, Besomar та 39-м ЗРП

06.12.2024

4 грудня 2024 року відбулося підписання тристороннього Договору між БО «Благодійний фонд Козицького», виробником БПЛА компанією Besomar та 39-м окремим зенітним ракетним полком в рамках довгострокової співпраці задля нашої Перемоги.

Відповідно до цього Фонд Козицького повністю профінансує виробництво ста комплексів БПЛА Besomar3210 в склад якого входять безпілотники літакового типу, наземні станції керування, зарядні станції, комплекти антен і радіо маяків та інші засоби для ефективної роботи. Окремо, що є вкрай важливим, буде проведене навчання операторів-зенітників даних літальних апаратів.

Зенітні безпілотники Львівського виробника призначені для розвідки, дорозвідки, перехоплення та знищення ворожих розвідувальних (Орлан, Supercam, Zala) та ударних (Shahed, Герань) безпілотників.

За словами представника Фонду Степана Козицького, загальна вартість фінансування виробництва БПЛА і навчання операторів складе 13 млн грн. Саме навчання особового складу відбуватиметься на базі сучасного Центру підготовки операторів БПЛА. «Про це ми також подбали», — акцентував Степан Козицький.

За своїми технічними характеристиками БПЛА Besomar3210 є розвідувально-ударними безпілотниками-перехоплювачами літакового типу. За вмілого керування вони можуть перебувати у повітрі до 3 годин, підійматися на висоту до 4 кілометрів та розвивати швидкість до 170 км/год., дальність польоту — 50-60 кілометрів. Знищення ворожого дрону відбувається шляхом підриву бойової частини з радіусом враження 5 метрів.

Як зазначив співзасновник компанії Besomar Роман Шемечко, даний тип безпілотників має багато переваг: міцність та жорсткість корпусу, виконання складних фігур пілотажу, хороше планерування, безшумність, тяга літального апарату, швидкість підйому та зупинки. «Наш виріб добре реагує на повітряні маси, має хорошу маневреність та планування, а однією з унікальних характеристик – повітряне гальмо. Оператор зі швидкості 120 км/год за дві секунди знижує її до 70-ти кілометрів. Наші конструкторські рішення дають можливість апарату планувати на великі відстані, наприклад на висоті 1 кілометр він може пролетіти з виключеним двигуном до 10 кілометрів. Основними завданнями літального апарату є розвідка у тилу і знищення безпілотників ворога. Велика перевага для військових — це можливість зарядки БПЛА в умовах бойових дій, адже в комплекті передбачено мобільні зарядні станції.» – розповідає Роман Шемечко.

Офіцер 39 ЗРП, якому будуть передані БПЛА, капітан Зеновій Комерзан розповів, що у військовій частині вже створено дві батареї безпілотних військ і станом на сьогодні формується особовий склад, який пройде навчання для майбутньої роботи з Besomar3210. Військовик зауважив, що вони працюють, здебільшого, зі старими, зношеними ЗРК, які часто ламаються. «Дані безпілотні системи — це нові технології. А у нас війна технологій. Потрібно йти в ногу з часом, іти попереду та перемагати. Тому перспективу отримання таких літальних апаратів ми сприйняли дуже радісно та обіцяємо ефективно нищити ворожі дрони».

«Фонд Козицького не планує зупинятися на цьому проєкті.  Маємо намір в наступному році збільшити бюджет для різних програм і закупівлі високо-технологічних інтелектуальних продуктів, щоб допомагати збройним силам України ще більше», — наголосив Степан Козицький.